Újra rekordenyhe volt az éjjel

Újra rekordenyhe volt az éjjel

A legtöbb helyen ismét fagymentes volt az éjszaka, Pécs Árpádtetőn 10 foknál is magasabb minimumot mért az OMSZ.

Az ország nagy részén ismét fagymentes volt az éjszaka, csupán az északi megyékben és az Alpokalján süllyedt néhol kevéssel fagypont alá a hőmérséklet.

Újabb rekord dőlt szerda hajnalban

A legmelegebbet - 10,9 fokot - a tegnapra virradó éjjelhez hasonlóan ismét Pécs Árpádtetőn mérte az Országos Meteorológiai Szolgálat. Ez több, mint 2 fokkal magasabb az 1944-ben, Budapest belterületén mért 8,6 fokos minimum hőmérsékletnél.

Napközben nyugat felől hullámzó hidegfront érkezik, késő délelőtttől egyre többfelé ered el az eső, a Dunántúlon sok helyen 20-25 mm csapadék is hullhat

Szerző: Cséki Gergő
Megjelent: 2016.02.03 9:49


Hirdetés

Kapcsolódó hírek

Rekordalacsony a Tisza vízállása SzolnoknálRekordalacsony a Tisza vízállása Szolnoknál
Trópusi éjszaka döntött újabb rekordokatTrópusi éjszaka döntött újabb rekordokat
40-43 fokos kánikula söpör végig Dél-Franciaországon40-43 fokos kánikula söpör végig Dél-Franciaországon