//$staticurl='http://idokep1.t-online.hu'; $staticurl=''; $code=substr(md5(strftime("titok-%Y%m%d")),5,5); ?>
Enyhülés vette kezdetét, a következő időszakban a zord, télies időjárás nem tér vissza.
Már a reggel is jóval enyhébb volt, mint a korábbi napokban, munkába, iskolába induláskor szinte mindenhol -10 fok fölötti értékeket mutattak a hőmérők. Kora délutánra pedig az ország nagyobbik keleti, északeleti hányadán többfelé fagypont fölé emelkedett a hőmérséklet, délután 2 órakor nem egy helyen mérhettünk +2, +3 fokot.
Délután 2 órakor mért hőmérsékletek | Forrás: Időkép hőtérkép
Ez azt jelenti, hogy szerda délutánhoz képest jelentősen megenyhült a levegő. A hét harmadik napján az északi, északkeleti tájak kivételével nagy területen maradt -5 fok alatt a legmagasabb hőmérséklet. Ehhez képest most többfelé, de főként az ország déli-délkeleti felén 5-8 fokkal van melegebb.
Ennyivel lett melegebb csütörtök kora délutánra a 24 órával korábbihoz képest | Forrás: Időkép hőmérséklet-váltoizás térkép
Az enyhülés a következő napokban folytatódik, pénteken délkeleten néhol már az 5 fokot is elérhetik a maximumok.
Szerző: Cséki Gergő
Megjelent: 3 órája