Az Időképpel már többször is sikeresen együttműködő, a Hegyi Norbert vezetésével létrejött, korábban "Pannon Közeli Világűr Project" néven összeállt csapat ismét csodaszép felvételekkel kápráztat el minket - immár TransDanubian Balloon Project néven. A csapat képes beszámolója következik -
"Felküldtünk újra egy szondát a közeli világűrbe. A közeli világűr - ahol a szondánk járt - a Föld légkörének részét képezi. 20 és 100 km-es magasság között, azaz a repülőgépek magassága felett és a világűr határa alatt helyezkedik el.
Ballonunkat és alatta függő szondánkat Keszthelyről indítottuk 2015. május 2-án 12:24-kor. A földet érés Dombóvártól nem messze történt 13:59-kor. Csúcsmagasságunk 31 km, precízebben 31.320 méter volt. A légvonalban megtett távolság 76 km volt.
A szonda felépítése néhány mondatban is összefoglalható, de természetesen csak nagyon leegyszerűsített formában. A szondatest egy hungarocell dobozból áll, melynek a belsejében az elektronikai eszközök helyezkednek el.
Szondakövető rendszerünk mobiltelefonokkal és speciális nyomkövető rendszerrel van felszerelve. A szonda belsejében helyezkedik még el egy fényképezőgép. A belső térbe raktunk egy üzenetet és néhány játék figurát. A szondatest kívülről fényvisszaverő anyagokkal van bevonva, melyek az éjszakai vagy a sűrű sötét erdőkben való megtalálást segítik.
A szondatesten kívül helyezkednek el a látványos videókat készítő GoPro kameráink is. Itt meg kell állapítanom, hogy az egyik elé rendszerint valamilyen tárgyat szoktunk elhelyezni. Most ez a kis űrhajós figura és a mögötte látható első magyarországi űrturista(szalámi) volt!
Most pedig következzenek képek és videók!
Hegyi Norbert (Transdanubian Balloon Project)"
Köszönjük!
Szerző: Időkép
Megjelent: 2015.05.11 15:50