Peremfelhőszörny a Balaton keleti csücskében

Izgalmas volt a csütörtöki nap a zivatarok szempontjából, a közönségdíjat valószínűleg a balatoni vihar nyerte.

A késő délutáni, inkább már kora estinek mondható órákban a Balatont klasszikusan türkiz színűre festő zivatar vonult át a magyar tenger felett. A zivatarsáv nyugatról-délnyugatról haladt kelet-északkelet felé. Sümegen, Nemesapátin, Pókaszepekten és Alibánfán jég is esett, a Bakonyban helyenként 20-30 mm-nél is többet hagytak maguk után a zivatarok.

A legszebb látványt viszont egyértelműen a parton lehett átélni, méghozzá a Balaton keleti csücskében, Balatonakarattyán, a magasparton:

Micsoda színek

Magaspart - ahonnan mindig jól festenek a balatoni viharok

Csopakra érkezve | Fotó: Lelube

A túlpartot nem irigyeljük | Fotó: Schfoto

Balatonakarattya | Fotó:  rita96g

Menekülőre fogva

Veszprém felett szép kis peremfelhő vonult át, gyönyörű fractusokat is meg lehett figyelni és feltehetőleg egy tuba is lenyúlt a viharból:

Veszprém felett | Fotó: ocso197

 Fotó: ocso197

Borítókép: rita96g

Szerző: Nagy-Kurunczi Rita
Megjelent: 2025.05.22 22:09


Hirdetés

Kapcsolódó hírek

Hétfőn kopogtat az újabb hidegfront
Hidegfront miatt torpan meg a felmelegedés
Porviharok, zivatarok kísérték a hidegfrontot