Megérkeztek a legfrissebb előrejelzések: növekedett a várható hómennyiség

A legutóbbi előrejelzések tovább növelték a várható hómennyiséget. Friss hótérképünkön mutatjuk, mekkora hó várható csütörtök estig.

Egyre biztosabb, hogy már nem húzza be a kéziféket a tél finálé előtt, amelyet oly sokszor megtett az elmúlt évek telei során, amikor egy ígéretes havas helyzet rajzolódott ki. Az ECMWF nemrég frissülő valószínűségi előrejelzése, ugyanis tovább növelte a hazánkban a csütörtök estig várható hó mennyiségét.

Szegedre vonatkozóan a legtöbb modelltag már 30 centiméter feletti hóvastagsággal számol (amiben már benne van az eddig lehullott hómennyiség is), sőt, néhány „elszálltabb” forgatókönyv az 50 centimétert is átlépi. 

A szegedi hóvastagság várható alakulása (50+1 forgatókönyv) | Forrás: ECMWF EPS

Az ország egészét tekinve is elmondható, hogy összességében kicsivel növekedetek a várható hóvastagságok: az északnyugati és a legészakibb tájakat leszámítva mindenhol 10 centi feletti hótakaró kialakulása valószínű.

Csütörtök este várható hóvastagság centiméterben | Térkép: Időkép

Így lassan itt az ideje leporolni a szánkót és elővenni a hótaposó bakancsot, de ennél is fontosabb, hogy folyamatosan kövessük az időjárási helyzet alakulását. Figyeljük a riasztásokat és figyelmeztetéseket, és mindig az aktuális körülményekhez igazodva induljunk útnak!

Borítókép: Kmo korábbi fotója

Szerző: Varga Sándor
Megjelent: Hétfő 10:25


Hirdetés

Kapcsolódó hírek

Ellepett minket a hó Vízkereszt napján
Aki sózza a járdát, az szabálysértést követ el, de vannak alternatív megoldások
Érkezik a havazás második hulláma