//$staticurl='http://idokep1.t-online.hu'; $staticurl=''; $code=substr(md5(strftime("titok-%Y%m%d")),5,5); ?>
Enyhe szenteste után markáns hidegfront
Ezt követően viszont, karácsony első napjától, azaz csütörtöktől kezdődően a magasban megkezdődik a hideg levegő beáramlása, markáns hidegfront éri el térségünket.
Feltámad az északi-északnyugati szél és még december 26-án, karácsony második napján is viharos szél tombolhat (főként a Dunántúlon). A front több helyen hozhat magával hózáporokat is, de kiadós csapadék nem várható - a frontérzékenyek azonban számíthatnak némi fejfájásra az ünnepek alatt.
Szombat-vasárnap már napközben is fagypont és 5 fok között alakul a hőmérséklet, végre az évszaknak megfelelő hőmérsékletekre számíthatunk. A két ünnep között egy mediterrán ciklon érkezése körvonalazódik, de hogy ez meghozza-e a gyermekeknek a szánkózáshoz a várva várt havat, még meglehetősen bizonytalan kérdés.
Minden kedves olvasónknak, észlelőnknek szeretetben teljes ünnepeket kívánunk!
Szerző: Nagy-Kurunczi Rita
Megjelent: 2014.12.22 11:37
| Gyengécske hidegfront jön vasárnap |
| Jön ránk a hideg |
| Ömlött a jégeső a zivatarfelhőkből a Viharsarokban |