Vasárnap indul a téli időszámítás

Vasárnap indul a téli időszámítás

Mégsem törölték az óraátállítást, nem tudni meddig váltunk az időszámítások között.

Vasárnap kezdődik a téli időszámítás, hajnali 3-ról 2-re állítjuk vissza az órákat, vagyis egy órával meghosszabbítjuk a hétvégét. A nap hamarabb kel majd, így már (Budapestre vonatkozóan) 6 óra 25 perckor megjelenik a horizont felett, és

már 6 óra előtt elkezd világosodni az égbolt.

Délután a fél 6-os napnyugta helyett azonban már fél 5 előtt pár perccel nyugovóra tér központi égitestünk. Ezen normál, csillagászatilag megfelelő időszámításhoz október utolsó vasárnapjától március utolsó vasárnapjáig térünk vissza.

illusztráció

Ildike83 fotója, köszönjük!

Az Európai Parlament döntése az óraátállítás eltörléséről a koronavírus járvány miatt elhasztódott. Hogy a téli vagy nyári időszámítás marad-e, az pedig az uniós országokon múlik. Magyarország nem foglal saját álláspontot, a többséghez kíván majd csatlakozni.

A nyári időszámítás utolsó hétvégéje egyébként kellemes őszi idővel telik, a téli időszámítás pedig hétfő este meghozza a hideget, eső és lehűlés jön.

Borítókép forrása: Takács Éva Csilla

Szerző: Szabó Bea
Megjelent: 2021.10.30 9:23


Hirdetés

Kapcsolódó hírek

Vasárnaptól egy órával később lesz sötét esténként
Pénteken kel fel az év harmadik teliholdja
Téli varázs fotópályázat