Csillaghullással tarkított éjszakák jönnek

A Perseidák meteorraj augusztus egyik fő látványossága.

Érkezik az év talán legjobban várt csillaghullása, ugyanis az augusztust a hullócsillagok hónapjának is szokták becézni. A Perseidák meteorraj okoz ilyenkor látványos éjszakákat.

A maximuma az előrejelzések alapján idén a 13-ai hajnal előtti órákra esik,

azonban előfordultak már meglepetések, így okoztak már korábbi, vagy későbbi éjszakák is látványos meteoresőt - olvasható az Ng.24.hu oldalán.

A Perseidák két évvel ezelőtt | Fotó: Mari Csaba által üzemeltetett kameránk felvétele

Idén a Hold erős fénye sajnos nagyban befolyásolja majd a megfigyelhetőséget. A Hold fénye miatt az egyébként látható hullócsillagoknak nagyjából a háromnegyede válik láthatatlanná, és csak az igazán fényes meteorokat vehetjük észre. A maximum idején óránként 40-50 hullócsillag helyett csak 10-15 lesz, ami felragyoghat az égen. A Hold fénye miatt nem lesz sokkal jobb a láthatóság egy sötét helyen, mint egy város melletti területen.

Viszont felhők szinte sehol sem lesznek az égen, így érdemes akár több időt a szabad ég alatt tölteni, és akkor biztosan megpillanthatunk néhány fényesebb hullócsillagot is.

Akik viszont nem szeretnék a szabadban tölteni az éjszakákat, azok a Galileo Webcast Youtube-csatornáján élő rádiómeteoros közvetítés formájában követhetik az eseményeket.

Borítókép: Tari József (Balatonszemes)

Időjárással kapcsolatban szívesen várjuk képeiteket, sztorijaitokat.


Fogod figyelni a hullócsillagokat?

◎ Igen

◎ Nem

Szerző: Berceli Balázs
Megjelent: 2025.08.10 14:16


Hirdetés

Kapcsolódó hírek

Fényes tűzgömbök ragyogtak fel a köd felett
Hétvégén érkeznek a Geminidák
Miért van rosszkedvünk ebben a szürke, borongós időben?