Péntek (23:05) Az ECMWF és a GFS modellek a holnapi napra a legtöbb csapadékot a Dunától keletre eső területekre várják. Itt nagy területen 10-15 mm-t elérő mennyiségű csapadék hullhat, ami a mezőgazdaság számára bizony nagyon jól jön.
Péntek (9:10) A legfrissebb előrejelzések is megerősítik a csapadékos hétvége tényét. Péntek éjjel dél felől eső kezdődik, mely fokozatosan észak felé terjed. Holnap napközben a Dunántúlon és a középső tájakon inkább csendes eső valószínű. Délutántól keleten, délkeleten - ahol átmenetileg felszakadozik a felhőzet és rövid időszakokra kisüt a Nap, kedvező feltételt teremtve ezáltal a légkör labilizálódásához - záporok, zivatarok kialakulására is kilátás van. Vasárnap is folytatódik a záporokra hajló idő, viszont a korábbi modellfuttatásokkal ellentétben most úgy tűnik, nem lesznek nagy területre kiterjedő zivatarok.
Nagyszombat délutánján érkezett az a hidegfront, amely a húsvéti ünnepekre bizony jelentős lehűlést, nem egy helyen pedig hózáporokat hozott magával. A hidegfront mögött hétfő délutánra megszűnt a sarkvidéki eredetű levegő utánpótlása, leállt a szél, nem véletlen tehát, hogy keddre virradóra többfelé fagypont alá süllyedt a hőmérséklet, Zabaron az évszázados hidegrekord is megdőlt, -9°C-ot mértek, de a fővárosban is új minimum-rekord született.
Csütörtökön a reggeli órákban főként a Dunántúlon számíthatunk sokfelé esőre, záporra, majd napközben ez a csapadékzóna fokozatosan kelet, északkelet felé vonul, miközben a délutáni órákban a déli és nyugati tájakon már a felhőzet is felszakadozik, a Nap is kisüt. Helyenként akár 10 mm-t megközelítő mennyiségű csapadék is hullhat, erre nagyobb esély a Dunántúlon van.
Pénteken a nap első felében átmenetileg nyugodtabb, csendesebb időjárás várható, majd délutántól az említett mediterrán ciklon hatására egyre inkább megnövekszik a felhőzet, főként a Dunántúlon már záporok is kialakulhatnak. Kellemesen alakulnak viszont a nappali hőmérsékletek, helyenként akár 20°C-ot is mérhetünk.
Szerző: Cséki Gergő
Megjelent: 2012.04.11 12:09